poniedziałek, 16 czerwca 2014

10. Włosy

W dzisiejszej notce chciałabym poruszyć temat włosów. Może najpierw zaznaczę, że moje włosy należą do mieszanych, tzn. przetłuszczają się u nasady, a na dole są suche, do tego są gęste i dosyć grube. Przedstawię wam kilka prostych zasad, które stosuję do ich pielęgnacji.
1. Mycie włosów metodą OMO - olejek rycynowy lub odżywka na godzinę przed myciem (lub na całą noc w przypadku olejku), mycie i odżywka lub maska
2. Szamponem myję włosy jedynie u nasady i wybieram ten do włosów przetłuszczających, a nie suchych, gdyż szamponem tak naprawdę powinniśmy myć głowę, nie włosy. Odżywkę natomiast dobieramy pod kątem tego, jakie są nasze włosy od połowy (w moim przypadku przesuszone) i ona nie tylko poprawia kondycję, ale także myje.
3. Spłukuję odżywkę z włosów letnią wodą, przez co włosy lepiej się rozczesują, są miękkie i błyszczące.
4. Nakładam dużą ilość produktu, ale staram się użyć jak najmniejszej liczby produktów ( tzn. szampon, odżywka + ewentualnie odżywka bez spłukiwania). Nie ma sensu nakładania naraz 5 rodzajów odzywek. Lepiej skupić się na dwóch, trzech produktach, a efekty będą na pewno widoczne.
5. Po nałożeniu odżywki do spłukiwania na mokre włosy rozczesuję je grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami. W ten sposób produkt ładnie rozprowadza się na całej długości włosów
6. Dobrym przedmiotem do wyciśnięcia jak największej ilości wody z włosów są ręczniki papierowe :).
7. Nie rozczesuję mokrych włosów szczotką tylko delikatnie grzebieniem, dzięki czemu mniej wypadają
8. Związuję włosy na noc w luźny kok lub warkocz, nie dość, że wygodnie, to jeszcze włosy nie niszczą się tak podczas snu.
9. Unikam ciasnych koków, które powodują łamanie się włosów i podrażnienie końcówek. Luźne stylizacje są prostsze w wykonaniu, a bardzo efektowne
10. Nie stosuję suszarek ani lokówek, staram się jak najrzadziej sięgać po prostownicę i lakier do włosów. Idzie lato więc dajmy włosom wyschnąć naturalnie, a następnie najlepiej zapleść luźny warkocz lub spiąć je do góry, aby było nam wygodnie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz