sobota, 4 stycznia 2014

4. Triki kosmetyczne :)

Witam wszystkich. W dzisiejszej notce zaprezentuję wam moje sprawdzone triki kosmetyczne :). Prawdopodobnie większość będziecie znały, bo nie są skomplikowane, ale być może dowiecie się czegoś o czym wcześniej nie wiedziałyście i wypróbujecie ich w swoich codziennych czynnościach. Zaczynajmy!

1. Jeśli skończyła Ci się pianka do golenia, a nie masz czasu skoczyć po nią do sklepu użyj po prostu odżywki do włosów, a gwarantuję, że golenie będzie łatwe i przyjemne, a po nim nie zaskoczą Cię żadne czerwone plamki.

2. Jeśli przy demakijażu oczu wacik podrażnia Cię i w efekcie okolice wokół oczu zaczynają Cię piec, wystarczy przed nałożeniem mleczka czy toniku zamoczyć wacik w wodzie i wycisnąć.

3. Przy zmywaniu makijażu z oczu lub lakieru z paznokci nałóż preparat na wacik i przytrzymaj go w miejscu, które chcesz wyczyścić przez około pół minuty. Makijaż/lakier zostanie na waciku, a Ty nie będziesz musiała nic pocierać

4. Kiedy zaschnie Ci Twój ulubiony tusz, a nie chcesz się z nim rozstawać wystarczy włożyć go do kubka z gorącą wodą na pare minut.

5. Gdy masz problem z odkręceniem lakieru do paznokci lub tuszu do rzęs wystarczy nałożyć na zakrętkę gumkę recepturkę i bez problemu uda Ci się odkręcić produkt.

6. Jeśli macie problem z lakierowaniem paznokci, a mianowicie z tym, że po zmyciu lakieru zostają wam odbarwienia proponuję przed każdym malowaniem paznokci na mocne kolory położyć jedną warstwę lakieru bezbarwnego.

7. Nie wiem jak was, ale mnie nic tak nie denerwuje gdy podczas malowania powiek cieniami z brokatem ten osypuje mi się na policzki. Kiedyś zmywałam cały podkład, puder, róż i wgl wszystko, żeby pozbyć się świecących przyjaciół z policzków, ale wpadłam na pomysł, żeby użyć do tego... taśmy klejącej. Taśma okazała się być idealnym rozwiązaniem tego problemu.

8. Do ostatniego płukania włosów warto użyć wody z cytryną. Włosy będą dłużej świeże i będą lśniące i gładkie.

9. Przebarwienia po złym rozprowadzeniu samoopalacza łatwo zlikwidujemy sokiem z cytryny

10. Jeśli przy zrobieniu kucyka, koka lub warkocza denerwują was jakieś pojedyncze odstające włoski przy głowie polecam popsikać lakierem do włosów dłoń i delikatnie przejechać nią po miejscu, które chcemy wygładzić. Nie uzyskamy wtedy efektu "ulizanych włosów".

To wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że nie wszystkie sposoby były wam znane i przetestujecie coś u siebie. Jeśli blog wam się podoba to zachęcam do komentowanie i subskrybowania! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz